Żywność, metalurgia i maszyny – Krakowski Okręg Przemysłowy

Kraków zazwyczaj kojarzy nam się z dziedzictwem kulturowym oraz uważamy to miasto za jeden z najważniejszych ośrodków naukowych. Jednakże warto wiedzieć, że Kraków to nie tylko piękne zabytki i Uniwersytet Jagielloński, ale także z dobrym rezultatem rozwija się tutaj przemysł.

Kraków oraz pobliskie miejscowości, takie jak Bochnia, Wieliczka czy Myślenice, tworzą Krakowski Okręg Przemysłowy. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu na tych terenach prym wiodły zakłady przemysłu metalurgicznego.

Władze PRL-u inwestowały duże sumy pieniędzy w rozwój Nowej Huty. Jednakże dziś w dynamicznym tempie rozwija się na tym obszarze przemysł spożywczy.

Mieszczą się tutaj zakłady zajmujące się wytwarzaniem wyrobów tytoniowych pod marką Philip Morris, fabryka słodyczy „Wawel”, zakłady „Lajkonik Snakcs” czy przetwórnia owoców i warzyw. Ważną gałęzią przemysłu w Krakowskim Okręgu Przemysłowym jest także przemysł elektromaszynowy.

Dobrze prosperują tutaj firmy zajmujące się produkcją maszyn dla górnictwa oraz hutnictwa, a także urządzeń z branży budowlanej.

www.karczmawrazidlok.com.pl