Jak wyprać tapicerkę?

Po dokładnym odkurzeniu wnętrza auta, można przystąpić do prania tapicerki. Warto się dobrze zastanowić, czy chcemy podjąć ryzyko i sami to zrobić, czy może lepiej oddać auto w ręce profesjonalistów, zajmujących się praniem tapicerki zawodowo. Jeśli już zdecydujemy, że robimy to samodzielnie, warto skorzystać z kilku wskazówek. Do prania tapicerki najlepsze są odkurzacze ekstrakcyjne, jednakże nie każdy takimi dysponuje.

Wtedy wystarczy nam gąbka lub szczotka z grubym włosiem oraz detergenty przeznaczone do prania tapicerki samochodowej. Istotne jest, aby nie przesadzić z ilością wody. Jeśli będzie jej zbyt dużo, przemoczymy fotele oraz woda będzie spływać podczas schnięcia, co będzie skutkowało powstaniem zacieków. Gdy rozprowadzimy na siedzisku środek chemiczny i delikatnie go wetrzemy, warto odczekać nawet kilkanaście minut, aby brud mógł się rozpuścić.

Następnie należałoby użyć odkurzacza ekstrakcyjnego, jeśli go nie mamy, należy gąbką zbierać brud. Ważne jest także odpowiednie suszenie. Trzeba pozostawić drzwi otwarte i wystawić samochód na słońce. Jeśli panują niskie temperatury, można skorzystać z ogrzewania auta.

przyssawki do szkła sprzątanie terenów zewnętrznych