Ważny jest dialog!

Oczywiście, zdecydowana większość rodziców kocha swoje dzieci i zrobiłaby dla nich praktycznie wszystko. Na co dzień jednak często zapominamy o potrzebach naszych pociech, wśród których dość istotna jest potrzeba dialogu. Młody człowiek musi mieć z kim porozmawiać o swoich problemach, a do pewnego okresu jedynymi właściwymi ludźmi są tutaj mama i tata.

Oczywiście, większość problemów naszego dziecka będzie dla nas czymś zupełnie abstrakcyjnym lub też wydumanym. Pod żadnym pozorem nie możemy jednak tego okazywać. Oczywiście, w dzieciństwie każdy z nas miewał takie problemy i się bardzo nimi przejmował – jest to jak najbardziej normalne.

gps.mapy-navi.com.pl

Zawsze bądźmy więc skłonni do wysłuchania naszej pociechy i udzielenia jej odpowiednich wskazówek bądź też rad. Musimy traktować dziecko jako równorzędnego partnera w dialogu, bo w innym wypadku może ono zamknąć się w sobie, co negatywnie odbije się na jego psychice. Czasami rodzic musi przeistoczyć się w najlepszego przyjaciela, który umie słuchać i dobrze radzić.