Bielski Okręg Przemysłowy

W południowej części Polski znajduje się Bielski Okręg Przemysłowy. Można powiedzieć, że jego obszar rozciąga się na tereny aglomeracji bielskiej i szacuje się, że liczy około 2,6 tys. kilometrów kwadratowych. Wiodącymi centrami przemysłowymi w tym regionie jest Andrychów, Żywiec oraz Bielsko-Biała. Historia przemysłu na tych ziemiach sięga pierwszej połowy XIX wieku.

Głównymi gałęziami przemysłu w Bielskim Okręgu Przemysłowym są zakłady z branży maszynowej, motoryzacyjnej oraz włókienniczej. Tutaj swoją siedzibę ma Fiat Auto Poland. Poza tym zlokalizowane są na tych obszarach zakłady rafineryjne. Od lat prosperują tutaj zakłady włókiennicze, a najwięcej jest tych, które nastawione są na tkaniny wełniane. Okręg dynamicznie się rozwija i jest w czołówce regionów przemysłowych Polski pod względem wielkości produkcji.

Należy także dodać, że na obszarach Bielskiego Okręgu Przemysłowego znajdują się także podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

specjalistyczne chwytaki do płyt chwytaki do płyt warstwowych polecamy chwytaki do płyt