Witwatersrand – zagłębie złota

Witwatersrand, czyli w dosłownym tłumaczeniu „pasmo białych wód” to łańcuch górski znajdujący się na terenie Republiki Południowej Afryki. Znajduje się tutaj bardzo istotny okręg przemysłowy.

Dlaczego jest on tak ważny dla całego świata? Otóż Witwatersrand uchodzi za jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych na świecie, ponieważ stanowi prawdziwe zagłębie złota. Szacuje się, że prawie połowa wydobytego na całym świecie złota, pochodzi właśnie z tego regionu.

Ponadto nie brakuje tutaj złóż wielu surowców mineralnych. Chrom, żelazo, cynk, kobalt czy miedź – to wszystko się znajduje w okręgu Witwatersrand.

Poza tym wydobywa się tutaj także diamenty oraz uran. Dzięki tak bogatemu dostępowi do surowców rozwinęło się tutaj wiele gałęzi przemysłu.

Dobrze prosperują huty żelaza oraz metali niezależnych, powstają zakłady zajmujące się przetwórstwem węgla kamiennego oraz rozszerza się gałąź przemysłu ciężkiego. Jest to największy okręg przemysłowy na kontynencie afrykańskim.

Drukujemy papierowe vlepki na zamówienie pocięte na sztuki, dzieki czemu łatwiej je naklejać https://www.pro-mar.com.de/