Czyszczenie plastików zewnętrznych

Warto wiedzieć, że o zewnętrze plastikowe elementy nie należy dbać w ten sam sposób, co o lakier samochodu. Trzeba pamiętać, że lusterka i zderzaki wykonane z tworzywa sztucznego, niestety ale po pewnym czasie ulegają matowieniu i blaknięciu. Jednak odpowiednia pielęgnacja może pomóc odzyskać im blask oraz zabezpieczyć przed zabrudzeniami. Oto kilka porad.

www.babskaelka.pl

Najpierw należy umyć elementy plastikowe wodą, aby usunąć największe zabrudzenia. Można do tego użyć specjalnej szczotki do czyszczenia, ponieważ szmatka z mikrofibry może nie sprostać temu zadaniu. Następnie warto odtłuścić te elementy wykorzystując roztwór wody z alkoholem lub preparaty do odtłuszczania. Gdy powierzchnia wyschnie, można przystąpić do kolejnych zabiegów.

Duże znaczenie ma tutaj użyty preparat do mycia. Powinien nie tylko usuwać brud, ale mieć także właściwości konserwujące. Jego zadaniem jest ochrona elementów plastikowych przed działaniem promieni słonecznych. Następnie należy przystąpić do polerowania plastików szmatką z mikrofibry.

http://www.bisnode.pl/topics/pozyskiwanie-nowych-klientow/