Czy odwiedzać dzieci na koloniach?

Wyjazdy kolonijne mogą mieć różne długości. Czasami trwają zaledwie kilka dni, czasami dwa tygodnie, a w przypadku starszych dzieci zdarza się nawet, że nieco dłużej.

Tak długa rozłąka może budzić wątpliwości nie tylko w naszych podopiecznych, ale często również w rodzicach. Wtedy właśnie pojawia się pytanie: czy odwiedzać dzieci na koloniach? Wielu rodzicom wydaje się, że jeśli odwiedzą dziecko w czasie trwania wyjazdu, ułatwią mu przetrwanie dalszej części pobytu.

Tymczasem okazuje się, że często jest wręcz odwrotnie. Dziecko, w towarzystwie rówieśników oraz w szale emocji i zabaw, często nie ma zbyt wiele czasu, by tęsknić za rodzicami.

Dopiero w chwili, gdy ich spotyka, uświadamia sobie tęsknotę. Rozstanie z rodzicami, którzy przyjechali zaledwie na odwiedziny, często bywa dużo trudniejsze niż to w chwili, gdy dziecko dopiero wyrusza na wakacje.

Odwiedzenie dzieci przebywających na kolonii może mieć jednak również pozytywne strony. Dzięki temu masz możliwość dowiedzieć się, jak spędzają czas i czy opiekunowie dbają o nich w należyty sposób.

Pamiętaj jednak, że młodsze dziecko może źle znieść takie spotkanie, podczas gdy starsze może zwyczajnie wstydzić się przed kolegami takiej wizyty.

https://kiddyfave.com/lalka-metoo---angela-szara-z-uszami-60-cm,360,7012.html