Żeglarstwo i nasza duma narodowa, czyli Mateusz Kusznierewicz

Mateusz Kusznierewicz, polska duma na arenie międzynarodowego żeglarstwa.

Zawodnik, który w swojej karierze dwukrotnie stanął na najwyższym podium Igrzysk Olimpijskich, który został Mistrzem Świata zarówno w klasie Finn jak i Star, pięciokrotnie pozostawił w tyle wszystkich startujących zawodników w wyścigach Mistrzostw Europy, jako pierwszy przepływając linię mety.

Sukcesów w jego karierze było mnóstwo, poczynając od tych mniejszych a kończąc na tych bardzo znaczących, jednakże jego niewątpliwą zasługą jest fakt, iż my Polacy możemy się identyfikować z jego osiągnięciami, być z nich bardzo dumnymi, a z drugiej strony, że zarówno zawodnik jak i jego osiągnięcia umiejscowiły nasz kraj na mapie żeglarskiego świata w miejscu tak zaszczytnym.

Wielki talent, reprezentant naszego kraju, którego nazwisko i wizerunek symbolizuje pasmo sukcesów, a zarazem kojarzy się z wielkim hartem ducha i siłą fizyczną.

Jego walka z siłami natury, z wiatrem, falami, zmienną pogodą, zrozumienie ich działania i wykorzystywanie możliwości, które dają sprawia, iż postać tego sportowca to po prostu wielka osobowość.

https://patatajek.pl/kategorie/26-derki