Wychowanie dzieci – wiedza książkowa

W dzisiejszych czasach w księgarniach znaleźć można mnóstwo poradników traktujących o wychowywaniu dzieci. Niektóre z nich są bardziej wartościowe, a inne mniej, jednak w żadnym nie znajdziemy odpowiedzi na wszystkie pytania związane z tą kwestią. Z książek po prostu nie da się nauczyć wychowywać dzieci.

www.projectcontactafrica.com

Każdy z nas ma w sobie pewien instynkt, który podpowiada mu, w jaki sposób powinien postępować z dzieckiem. Te komunikaty nie zawsze są wyraźne, jednak z pewnością powinniśmy zwracać na nie uwagę. Bez wątpienia, warto również słuchać rad ludzi, którzy mają w tym temacie spore doświadczenie, czyli na przykład naszych własnych rodziców.

Z pewnością, sami też mamy swoje autorskie pomysły wychowawcze. Do tego dochodzi jeszcze metoda prób i błędów, którą jednak warto stosować tylko w ograniczony sposób. Wiedza książkowa jest tylko wiedzą teoretyczną o ogólnym charakterze.

Nie można więc całkowicie przekładać jej na rzeczywistość, co nie oznacza, że nie warto sięgać do wartościowych poradników, bo czasami naprawdę można w nich znaleźć przydatne informacje.

importer zabawek