Surfer musi panować nad deską

Chociaż z boku może się wydawać, że surfing jest prosty i nie ma w nim nic skomplikowanego, to jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, że prawda jest zupełnie inna. To unoszenie się na wodzie, stojąc na specjalnej desce. Nie jest ona specjalnie szeroka, a do tego jest dość długa, co dodatkowo może utrudniać takie utrzymywanie się na wodzie.

Dlatego też, musimy mieć świadomość, że surfer musi się wykazać naprawdę sporymi umiejętnościami, aby miał możliwość na takiej desce pływać.

Odpowiednie ułożenie ciała

W surfingu niezwykle ważne jest odpowiednie ułożenie ciała. To abyśmy wiedzieli, w którą stronę powinniśmy skręcić, jak się obrócić, jak ułożyć stopy, tak abyśmy mieli zachowaną odpowiednią stabilność i nie przewrócili się, gdy pod deskę wejdzie fala z trochę większą siłą.

Dlatego też, jeżeli ktoś chce spróbować swoich sił w surfingu, to najpierw na sucho, a później na płytkiej wodzie blisko brzegu, uczy się szybkiego wstawania na desce z pozycji leżącej. Jeśli opanuje to, to jest wówczas szansa, że równie bezproblemowo, będzie w stanie stanąć na desce, gdy te fale będą naprawdę spore. Jeśli już wiemy jak stać, to będziemy musieli się nauczyć, jak poruszać się tym ciałem.

Z jednej strony tak, aby deska chciała płynąć tam gdzie chcemy my i w taki sposób jak my chcemy, a z drugiej strony, abyśmy mogli się na niej pewnie utrzymać. To może się wydawać proste jednak takie nie jest.

Co potrafią najlepsi?

www.language-consulting.pl

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, co potrafią najlepsi surferzy, to warto wiedzieć, że w ich wykonaniu będzie to nie tylko pływanie po falach.

To również specjalne podskoki, obroty, a wszystko to po to, aby takie pływanie było jeszcze ciekawsze. Zarówno dla tych, którzy te akrobacje oglądają z plaży, jak i dla tych, którzy je wykonują. Im ciekawsza akrobacja, im więcej różnych elementów posiada, tym z pewnością większym uznaniem będzie się cieszył taki surfer i na większy szacunek będzie mógł liczyć w tej społeczności.

Warto zobaczyć, co może nam zaoferować taki surfing i sprawdzić, czy my także potrafilibyśmy zapanować nad taką deską. Kto wie, może nam się to spodoba i podejmiemy decyzję o tym, żeby na stałe zacząć trenować takie pływanie, tak aby dołączyć do grona tych najlepszych.

easy-surf.com