Rafał Majka i Michał Kwiatkowski, czyli kolarstwo szosowe

Rafał Majka to nadzieja polskiego kolarstwa szosowego, który walcząc z najlepszymi, zaistniał w tym jakże trudnym sporcie, wymagającym nie tylko dużej siły fizycznej i psychicznej, ale także i odpowiednich możliwości własnego ciała. Kontujący karierę sportową w zawodowym kolarstwie, pozwala na utożsamianie się z jego sukcesami całej rzeszy Polaków.

Sukcesem i narodowym osiągnięciem sportowym, który wyniósł nas Polaków na piedestał największych sportowców w tej dyscyplinie, jest zdobycie w 2014 roku pierwszego miejsca w Mistrzostwach Świata. Ten tytuł wpisał Michała Kwiatkowskiego, jako pierwszego Polaka, na listę zawodowych Mistrzów Świata w indywidualnym wyścigu szosowym.

Kwiatkowski zapisał się także na kartach historii kolarstwa, jako pierwszy od 30 lat zawodnik, któremu udało się wygrać wyścig Amstel Gold Race, jadąc w koszulce w kolorze tęczowym, oznaczającą Mistrza Świata. Wielki zawodnik, który dopiero wspiął się na najwyższe podium i mamy nadzieję, że na długie lata tam pozostanie, przyprawiając nas wszystkich o szybsze bicie serca i napawając wielką dumą.

Szkoła Fouette www.clubmokra.pl