Okręg Uralski

Na świecie nie brakuje dobrze prosperujących okręgów przemysłowych. W zależności od wielu czynników, w różnych okręgach rozwijają się inne gałęzie przemysłu. Istotny jest dostęp do surowców, lokalizacja oraz wykwalifikowana kadra pracownicza.

Jednym z świetnie rozwiniętych i największych okręgów przemysłów, nie tylko w Rosji, ale także na świecie, jest Okręg Uralski. Uralski Okręg Przemysłowy bogaty jest w złoża surowców. To na tych obszarach znajdują się złoża żelaza, złota, srebra, miedzi, cynku.

Dzięki temu fundamentem przemysłu w tym okręgu jest hutnictwo. Ponadto rozwinął się tutaj także przemysł rafineryjny, ze względu na obecność pokładów ropy naftowej oraz gazu ziemnego. Poza tym surowce wykorzystuje się tutaj do produkcji maszyn.

laminwoods.pl

Nie brakuje zakładów, które zajmują się wytwarzaniem urządzeń górniczych, hutniczych oraz budowlanych, takich jak koparki. Funkcjonują także zakłady związane z przemysłem zbrojeniowym, samochodowym oraz lotniczym. Co więcej, drzewa z okolicznych lasów wykorzystuje się do produkcji papieru i celulozy.

http://oczyszczalniesciekow.net.pl/swarzedz.html klucze izolowane