Ojciec w życiu dziecka

Mama i tata to najważniejsze osoby w życiu dziecka i mają oni do spełnienia kilka ról. Jeżeli wydaję się wam, że udział ojca jest mnie ważny w wychowaniu potomstwa, to pragniemy wyprowadzić was z błędu. Zarówno syn, jak i córka potrzebuję męskiego wzorca i nie da się go zastąpić. Zazwyczaj ojcowie są bardziej surowi i wymagający niż matka, która kocha bezwarunkowo.

To oni uczą dziecka dyscypliny i posłuszeństwa oraz jak walczyć z przeciwnościami losu. Tata jest dla małego dziecka super bohaterem, który potrafi poradzić sobie ze wszystkimi problemami. Dziecko ufa mu i czuję się, dzięki niemu bezpiecznie. Ojciec swoim zachowanie pokazuje, jak to jest być mężczyzną, tatą i mężem.

Wzory te dziecko zachowuję w swojej podświadomości. Pociechy obdarzane ojcowską miłością lepiej radzą sobie z trudnościami i nie poszukują dodatkowej akceptacji wśród innych ludzi. Brak poczucia oparcia u taty sprawia, że dzieci takie czują się niepewnie i zagubione. Dobre relacje z ojcem mogą zapewnić im rozwój w pełni tego znaczenia.